Tyle osób obserwuje nas na FB - dołącz i Ty!

Na prawdę nie wiem jakim cudem nie trafiłem tu wcześniej. Mam wrażenie, że to idealny ośrodek do szkoleń narciarskich. Kilka szerokich niebieskich tras - idealnych na pierwsze skręty na nartach równoległych. Świetne "łączki" do nauki pierwszych kroków i dobra ściana dla bardziej wymagających narciarzy. 

Wszystko to spięte kilkoma wyciągami (w tym 3 krzesła). Ośrodek widać nowy, na moje potrzeby idealny. 

Nie zapowiada się na duże kolejki w sezonie, bo baza noclegowa niewielka, parkingi też. Tłumów tu nie ma, a to bardzo ważne przy szkoleniu długich skrętów. Z sprawdzonych źródeł wiem, że w zeszłym roku kolejek nie było! Zobacz jak dojechać do tego ośrodka poniżej. 

IV Warsztaty Skiturowe

 

Jak dojechać do Orava Snow? 

Dojazd to duży plus tego miejsca. Pod sam stok jest jedna droga, ale Słowacy zapewniają, że zawsze jest przejezda i przygotowana. Natomiast do samej Oravskiej Leśnej możemy dojechać z dwóch stron. Polecam skorzystanie z google maps.

 

Pierwsza droga:

Mnie z Katowic google poprowadził przez Glinkę i latem to super droga. Hmm... jak będzie zimą? Powinno być ok jeżeli mamy zimówki i śnieg nie spadł chwilę przed naszym przyjazdem. 

 

Druga droga:

  • Przejście w Cieszynie da sie przejechać dobrymi drogami bez opłat (wystarczy wybrać opcję w nawigacji - omijania płatnych dróg). Potem przez Czechy i Słowacje. 
  • Przejście w Zwardoniu (ma odcinek płatny na Słowacji - trzeba kupić winietę)

 

Jechałem w jedną stronę przez przejście w Glince. W drodze powrotnej wybrałem drugi wariant przez Cieszyn. Obie drogi ok. Fajnie, że jest kilka alternatywnych dróg dojazdu. Znam miejscowości, które potrafią "stanąć" na kilka godzin, bo jest jakieś wąskie gardło. Mam nadzieję, że tu będzie sprawnie.

 

Dlaczego wybór padł na ten ośrodek? 

W zasadzie są trzy główne powody: 

  • Dojazd z katowic (130 km).
  • Świetne trasy do nauki.
  • Brak kolejek do wyciągów! 

 

Znasz już mnie i ośrodek, w którym szkolę teraz wybierz szkolenie dla siebie i do zobacznia na stoku!

Tu kliknij! 

 

Zobacz film (29 sekund) - Orava Snow

 

Zdjęcia z wycieczki (listoapd 2019):

 

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

WPISZ SWÓJ E-MAIL, POINFORMUJĘ CIĘ TYLKO O WAŻNYCH WYDARZENIACH Z ŻYCIA STRONY