Jak zostać instruktorem windsurfingu

Cześć, w tym tekście odpowiem na 5 najczęściej zadawanych pytań przez kandydatów na instruktora windsurfingu. Dowiesz się jakie są wymagnia na instruktora windsurfingu. Jeżeli Ty też zastanawiasz się nad takim szkoleniem dla siebie lub bliskich, to ten tekst potraktuj jako obowiązkowe zadanie domowe. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, to do mnie napisz. 

Jak zostać instruktorem windsurfingu

 

5 najczęstszych pytań, które zadają kandydaci na kurs instruktora windsurfingu PSW.  

  1. Nie jestem pewien swoich umiejętności, czy dam radę?
  2. Ile muszę mieć lat, aby zostać instruktorem windsurfingu?
  3. Nie mam swojego sprzętu, do tej pory pływałem tylko na wypożyczonym czy mogę uczestniczyć w kursie?
  4. Czy znajdę pracę po kursie?
  5. Czy jako instruktor muszę mieć wykupione OC instruktora?

 

1. Nie jestem pewien swoich umiejętności, czy dam radę?  

To najczęstsze pytanie, z którym się spotykam. Musisz reprezentować pewien poziom umiejętności, bo ciężko jest nauczyć czegoś czego samemu się nie potrafi. 

Kurs jest tak skonstruowany, że każdy brak umiejętności w pływaniu możesz nadrobić w inny sposób. Cały kurs jest egzaminem, codziennie zbliżasz się do pracy instruktora. Wiele elementów da się poprawić w czasie trwania kursu, a do innych dostaniesz wskazówki jak nad nimi pracować. 

W czasie szkolenia zobaczysz jak wygląda praca instruktora od podszewki. Poznasz cały proces prowadzenia lekcji, planowania swojej pracy i budowania relacji z uczniem. Praca instruktora to nie tylko pływanie. Znam przypadki świetnych instruktorów, którzy wykorzystali kurs do podniesienia swoich umiejętności i do dziś czerpią przyjemność z tego zawodu.

Pamiętaj, że kurs to dopiero początek, a nie koniec. To taka przepustka do jeszcze większego kontaktu z windsurfingiem i dalszej możliwości rozwoju. Jak ją wykorzystasz to już zależy wyłącznie od Ciebie. Dasz radę!

 

2. Ile muszę mieć lat, aby zostać instruktorem windsurfingu?

Aby wziąć udział w kursie instruktora windsurfingu, musisz mieć 18 lat. Pamiętaj, że jako instruktor prowadzący zajęcia bierzesz pełną odpowiedzialność za swoich podopiecznych. Musisz być pełnoletni.

 

3. Nie mam swojego sprzętu, do tej pory pływałem tylko na wypożyczonym czy mogę uczestniczyć w kursie?

Tak, jak najbardziej możesz uczestniczyć w kursie. W miejscach, które wybieramy na kurs zawsze są szkółki gdzie sprzęt możesz wypożyczyć. Pamiętaj, że deskę wypornościową masz zabezpieczoną przez organizatora kursu.

 

4. Czy znajdę pracę po kursie?

Praca instruktora jest pracą sezonową, zdarza się że ktoś wiąże swoje życie z tym zawodem, ale to jest zdecydowana mniejszość. Instruktorzy zakładają rodziny, idą do “normalnej” pracy i nie mają czasu na pracę jako instruktor. W tym zawodzie występuje spora rotacja pracowników. Jest kilka windsurfingowych wyg, które zawsze zastaniesz na spocie, ale nie okłamujmy się nie mamy ocenu dookoła i sport ten nie jest dsotępny cały rok dla wszystkich. Dlatego ofert pracy jest sporo, głównie w okresie wakacyjnym lipiec- sierpień. 

Warto odwiedzić portale z ofertami pracy dla instruktorów np. www.bazainstruktorow.pl lub dedykowane grupy na FB np. https://www.facebook.com/groups/bazainstruktorow/

 

5. Czy jako instruktor muszę mieć wykupione OC instruktora?

Obowiązkowo trzeba o to zadbać, pracodawca nie ma obowiązku wykupować takiego ubezpieczenia dla Ciebie. Zadbaj o to we własnym interesie. Jeżeli coś wydarzy się na Twoich zajęciach to jesteś za to odpowiedzialny. Tu możesz wykupić sprawdzone ubezpieczenie OC (kliknij)

 

Najbliższy kurs instruktora windsurfingu już w czerwcu.

Tu kliknij i zobacz! 

 

Zobacz jak wygląda taki kursinstruktora windsurfingu:

 

Kurs instruktorski 2019

 

Kurs instruktorski 2018

 

Szymon Słoma - kontakt.